Vinárna třeboň

Bíle, červeně nebo do růžova? Stejně jako na kávu i na náš výběr vína dbáme a myslíme na jeho milovníky. Přijďte posedět ke sklence vína pod romantickými klenbami a pokud bystě chtěli za večer ochutnat více druhů vína, moc rádi vám připravíme degustaci i s občerstvením.

Vinný list

SEKTY A ŠUMIVÁ VÍNA

Prosecco DOC Frizzante Frivolo 0,75l

Bílé perlivé víno Prosecco z typické odrůdy Glera. Víno jemně světlé žluté barvy doprovází svěží a květinová vůně. V chuti je delikátní, ušlechtilé a osvěžující. Vynikající především jako aperitiv. Zatříděním se jedná o základní Prosecco nicméně s výjimečnou kvalitou.

295,-

Prosecco Spumante DOC Icastelli Brut, Veneto 0,75l

Exkluzivní, vybraná chuť. Příjemná, svěží, ovocná, elegantní, jemně perlivá. Doporučené pokrmy: skvělé k rybám, mušlím, bílým masům, salátům a předkrmům. Prosecco Spumante má vyšší tlak v lahvi, což má za následek dlouhé a velmi jemné perlení.

395,-

BÍLÁ VÍNA

Irsai Oliver, kabinet, Vinařství František Zapletal, suché 0,75l

podoblast Velkopavlovická, obec Velké Bílovice
Příjemné víno z odrůdy Irsai Oliver z vinařství Zapletal je bílé víno světle žluté barvy. Komplexní vůně, ve které dominuje nádech muškátu s jemnou kořenitostí v chuti.

255,-

Veltlínské zelené, pozdní sběr, Rodinné Vinařství Sedlák, suché 0,75l

podoblast Velkopavlovická, obec Velké Bílovice
Víno má bohatou a ovocnou vůni s aroma limetky, ananasu a medového melounu. V chuti se prolínají zralé ovocné tóny a v delším závěru také mineralita a příjemná kyselina.

375,-

Chardonnay, pozdní sběr, Vinařství František Zapletal, suché 0,75l

podoblast Velkopavlovická, obec Velké Bílovice
Víno světle žluté barvy se zlatými odlesky. Aroma je svěží, dynamické a minerální. Dominují tu citrusy a ještě ne zcela zralé mirabelky. V Chuti jsou citrony, mandarinky a grepy, které doplňuje letní bobulové ovoce.

335,-

Rulandské šedé, pozdní sběr, Vinařství Přítluky, polosuché 0,75l

podoblast Velkopavlovická, obec Přítluky
Barva je svěží, zelenkavá se žlutými odlesky. Ve vůni najdeme kombinaci lučního medu, zralých citrusových plodů a karamelu. Chuť je velmi plná, extraktivní,vyvážená kyselinkou s přírodně ovocnou dochutí.

355,-

Tramín červený, pozdní sběr, Vinařství Přítluky, polosladké 0,75l

podoblast Velkopavlovická, obec Přítluky
Víno Vás potěší plnou, dlouhou chutí se zakulaceným projevem a medovým závěrem. Tramín červený je jednou z nejoblíbenějších odrůd. Mimořádné kvality hroznů dosahuje díky vhodné půdě na vinici.

355,-

Pálava, výběr z hroznů, Vinařství František Zapletal, polosladké 0,75l

podoblast Velkopavlovická, obec Velké Bílovice
Aromatická Pálava zlatožluté barvy se svůdnou vůní připomínající čajovou růži, citrusovou kůru či liči. Plná chuť skrývá explozi exotického ovoce s jemným kořenitým nádechem.

395,-

Ryzlink Rýnský, VOC, Vinařství Lahofer, suché 0,75l

podoblast Znojemská, obec Dobšice
Jiskřivou citronově zlatavou barvu tohoto vína doplňuje pro Ryzlink rýnský typická vůně lipového květu a meruněk, které podtrhují jeho svěžest. Na jazyku vyniknou příjemně šťavnaté ovocité tóny, chuť je zvýrazněna pikantní kyselinkou, delikátním aromatem a dlouhou perzistencí. Víno má vysoký potenciál dalšího ležení a nazrávání v lahvi.

395,-

Sauvignon, VOC, Vinařství Lahofer, suché 0,75l

podoblast Znojemská, obec Dobšice
Oslnivě třpytivá barva slonovinové kosti láká k důkladnějšímu objevování tohoto vína. Po přivonění v něm najdete výrazné stopy po zeleném angreštu, lehkou kořenitost černého rybízu nebo jemný tón květu hluchavky. V ústech má tento Sauvignon ovocnou příchuť po jostě, bílém rybízu či nektarince, znatelný je i mírně vyšší zbytkový cukr příkladně sladěný se šťavnatou a pikantní kyselinkou.

395,-

Ryzlink vlašský Terroir Pálava, výběr z hroznů, Vinařství Vajbar, suché 0,75l

podoblast Mikulovská, obec Bavory
Barva tohoto vyzrálého vína je svítivě žlutá. Ve vůni dominuje jitrocelový sirup, akátový a piniový med. Velmi výrazná minerální stopa, za kterou přichází medový meloun a meloun Galia. V chuti zprvu medové tóny s praženými oříšky, poté nastupují pikantní traviny a koření. Velmi šťavnatý dlouhý závěr patří minerálům a citrusům – od limety přes mandarinku po grep.

495,-

růžová VÍNA

Frankovka rosé, zemské, Rodinné Vinařství Sedlák, polosuché 0,75l

podoblast Velkopavlovická, obec Velké Bílovice
Korálově růžová barva s purpurovým nádechem. Lahodná ovocná vůně čerstvých jahod a malin. Šťavnatá chuť drobného ovoce se smetanovým dotykem.

255,-

červená VÍNA

Modrý Portugal, zemské, Rodinné Vinařství Sedlák, suché 0,75l

podoblast Velkopavlovická, obec Velké Bílovice
Má tmavě granátovou barvu a vůni černého ovoce a čokolády. Víno, které zaujme svojí ovocností a lahodnou chutí s nižším obsahem kyselin a výrazným sametovým projevem. Ve své cenové třídě jde o zajímavé červené víno.

255,-

Rulandské modré, výběr z hroznů, Rodinné vinařství Sedlák, suché 0,75l

podoblast Velkopavlovická, obec Velké Bílovice
Víno má intenzivní vůni sušených švestek a třešní, harmonicky doplněnou tóny vanilky a marmelády. Chuť je plná, hutná a bohatá. Snoubí výrazné tóny marmeládového ovoce se stopou kouře a sladkých tříslovin. Tříslovina s lehkou stopou ovocné kyseliny je patrná i v dochuti.

495,-

Cabernet Sauvignon, pozdní sběr, Vinařství František Zapletal, suché 0,75l

podoblast Velkopavlovická, obec Velké Bílovice
Víno má temně granátovou barvu. Vůně i chuť nabízí podobné tóny – cítíme aroma lesního ovoce, povidel a hořké čokolády. Závěr vína je jemný, hladký až sametový.

335,-

Merlot, výběr z hroznů, Vinařství František Zapletal, suché 0,75l

podoblast Velkopavlovická, obec Velké Bílovice
Víno silně rubínové barvy s vůní sušených švestek a višní a s jemnými tóny dubových třísek. Díky ležení na kvasnicích očekávejte velmi extraktivní chuť s dochutí švestek a přezrálých višní.

395,-

Bellegrado, známkové víno, Vinařství František Zapletal, suché 0,75l

podoblast Velkopavlovická, obec Velké Bílovice
ccuvée Cabernet Sauvignon 40 %, Merlot 30 %, Zweigeltrebe 20 %, Alibernet 10 % zrání 13 měsíců v barikových sudech Tmavě červené víno s úzkým světlejším meniskem, fialovými odlesky a velmi dobrou viskozitou. Vůně je čistá, velmi intenzivní, s příjemným tónem ušlechtilého dřeva, koření a sušeného ovoce. Velmi dobře strukturovaná chuť s tóny čokolády, sušených švestek a koření. Víno má velmi dlouhý závěr.

795,-

*Všechna uvedená vína obsahují alergen č.12 oxid siřičitý a siřičitany

Navštivte nás!

PO - ČT
09:00 - 18:00

PÁ - SO
09:00 - 19:00

NE
09:00 - 18:00

Kontakt

Telefon - ubytování

Radek Stupka
+420 777 906 901

Adresa

Březanova 5
379 01 Třeboň

Sociální sítě